Maija grāfa svētki Latvijā atnāca viduslaikos no Vācijas, Skandināvijas, Gotlandes un Anglijas, kur tie no seniem laikiem tika svinēti kā pavasara svētki. Maija grāfs, kurš simbolizēja pavasari, ar lielu svītu ieradās pilsētās un ciemos. Visagrākās ziņas par Maija grāfa svētkiem Rīgā saglabājušās kopš XV.gadsimta, kad Maija grāfs ir vēlēts pilsētas rātes klātbūtnē kādā klajumā ārpus pilsētas. Savu titulu Maija grāfs ieguva uz gadu, un tas vienmēr bija kāds no Lielās ģildes brāļiem. Svētku dalībnieki devās svinīgā gājienā uz Lielo ģildi, kur sekoja dzīres.

Rīgas Melngalvji sākumā vēlēja paši savu Maija grāfu, bet 1477.gadā tika panākta vienošanās, ka par Maija grāfu tiks iecelts Lielās ģildes pārstāvis, bet viņa galminieki būs melngalvji. Arī dzīres tika pārceltas uz Melngalvju namu, kurās Maija grāfa pienākums bija pacienāt Rīgas dāmas.

Maija Grāfs - ir goda tituls, kas tiek piešķirts turnīra uzvarētajam uz vienu gadu un apliecina, ka titula īpašnieks ir labākais pilsētas aizstāvis. 
Mūsu laikos festivāla galvenais varonis - Maija Grāfs tiek noteikts no plaša pretendentu loka. Tas nav viegli, un kandidātiem jāiziet cauri vairākiem īstu vīru pārbaudījumiem. To skaitā ir gan cīņa ar zobeniem, gan šaušana ar lokiem, gan dejas, gan arī citi pārbaudījumi, kuri pagaidām paliek par pārsteigumu dalībniekiem.
Iegūstot goda titulu uz vienu gadu, Maija Grāfs ir tiesīgs dāvāt savai sirds dāmai titulu Maija Grāfiene, un kopā ar viņu kļūt par svētku simbolu līdz nākamam gadam.

Еurnīra dalībniekus sagaida dažādi pārbaudījumi

- Šaušana ar loku
- Cīņas ar zobeniem
- Jātnieku cīņas 
- Dejas māksla
- Pārbaudījums ar uguni

Maija Grāfa svētkos jūs sagaida burvīga viduslaiku pasaka ar bruņinieku turnīriem, loku šaušanu, daiļām dāmām,cīņām, dejas priekšnesumiem, tērpu konkursiem, viduslaiku atrakcijām, teātra iestudējumiem, muzeju apmeklējumiem un fotosessijām!


Skatīt programmu >>

Turnīrs bērniem un junioriem "Rolanda kauss"

Festivāla laikā notiks arī bērnu un junioru bruņinieku turnīri, kuros var piedalīties bezmaksas ikviens bērns no 7 līdz 17 gadiem.


Organizējot svētkus, mēs atbalstam Rīgas Bruņinieku Skolu. Jau vairāk kā trīs gadus Rīgas bērnu namu audzēkņi un bērni no Rīgas sociāliem centriem bez maksas apmeklē Bērnu Bruņinieku Skolas sporta treniņus, ar mācās bruņinieku ētiku, morāles, disciplīnas un goda kodeksu.


Bērni un juniori no 7 līdz 17 gadu vecumam var par brīvu apgūt bruninieku tradīcijas un cīņas mākslas veidus, dejas, etiskās vērtības, disciplīnas un tradicionalās sabiedriskās morāles pamatus, socialās komunicēšanas prasmes.
Ar psihologu palīdzību bērni apzinās un novērtēs tādas mūžīgas vērtības, kā cieņa vienam pret otru, vīrieša ceļš dzīvē, vājāko atbalsts un palīdzība. Spēles formā bērni apgūst morāles un ētikas principus, iepazīstas ar mākslas un kultūras vēsturi, audzina pašdisciplīnu un darbīgumu, atver savu radošo potenciālu.,kas pavēr jaunas iespējas vinu dzīvē, pilnveidojot to un ļaujot sniegties pēc augstākiem morāliem kritērijiem.

Dejas un paukošana vienmēr tika uzskatīti par aristokrātiskām fiziskām nodarbībām.

Tās ļauj attīstīt muskuļus, stāju, reakcijas ātrumu un koordināciju.

Deju un paukošanas nodarbības palīdz bērniem attīstīt gan ārējo, gan iekšējo skaistumu un grāciju.

Bruņinieku skola ļauj bērnam attīstīties ne tikai fiziski, bet gan arī garīgi.

Viens no projekta mērķiem – parādīt bērnam, ka pasaulē pastāv daudz interesantas attīstības iespējas, radīt pozitīvu alternatīvu negatīvām blakuskriminālām ielu subkultūru vērtībām.


VIII ikgadējs vēsturisko tērpu stilizācijas konkurss 
"Modernā Renesanse"

Tradicionāli Maija Grāfa festivāla ietvaros tiek izsludināts konkurss 
par labāko viduslaiku tērpa stilizāciju. Šī ir brīnišķīga iespēja sveikt pavasari un sauli, izdaiļojot ar savu tēlu Rīgas ielas un piesaistot simtiem skatienus - festivāla apmeklētāju, tūristu, preses, televīzijas.  Tieši jūsu fantāzija un kreativitāte, jūsu gaume un stils var iemiesoties šajā tēlā, un atspoguļot jūsu dvēseles krāšnumu un gaismu. 


Uzvarētājus gaida lieliskas balvas no sponsoriem, profesionālās fotosessijas un publikas atbalsts!


Mūs sagaida brīnumainas viduslaiku atrakcijas: loku šaušana, cīņas uz baļķa, nažu mešana, uguns spļaušana....iespējams, būs arī īstas raganas un burves!


Tiekamies Rātslaukumā ikgadējos Maija Grāfa svētkos!


IEEJA BRĪVA!